طراحی سایت

طراحی سایت در اردبیل

طراحی سایت در اردبیل

قبل از اینکه در رابطه با طراحی سایت در اردبیل مطالبی را بیان نماییم می بایست به این نکته اشاره کرد که  اگر در گذشته راه های ارتباطی و تعاملی در بین مردم محدود بود، امروزه به لطف رشد و توسعه ی تکنولوژی، انسان ها در دورترین نقاط از یکدیگر نیز می توانند با هم مشارکت داشته باشند. سایت ها و وب سایت ها یکی از راه های کارآمد در برقراری ارتباط، تعامل و مبادلات محسوب شده که در عصر ما مورد استفاده اقشار گوناگون جامعه قرار گرفته است. ومیلو برای ارائه خدمات طراحی سایت، سئو و سفارش تولید محتوا متنی یونیک و حرفه ای در خدمت شما هستیم.

از این رو طراحی سایت امری تخصصی و مهم بوده که در امور گوناگونی اعم از تبلیغات، برند سازی و خرید و فروش رونق دارد. سایت ها بسیار راحت تر و سریع تر در دسترس عموم قرار می گیرند، به همین دلیل در اطلاع رسانی بسیار خوب عملکرده و از این حیث پرطرفدارند. حال سعی داریم در این مقاله به شناخت بهتر طراحی سایت در اردبیل پرداخته و جوانب مختلف آن را بررسی نماییم.

طراحی سایت در اردبیل چگونه انجام می‌شود؟

طراحی سایت که به آن وب دیزاین Web-Design نیز گویند؛ فرآیندی است که شامل مراحل ساخت صفحات گوناگون وب و تولید محتوا با رعایت اصول سئو می شود. تولید محتوا در صفحات وب با موضوعات متفاوتی انجام می گیرد که متناسب با اهداف کلی سایت است.

بنابراین طراحی سایت ها به منظور ایجاد یک پایگاه مجازی و اینترنتی انجام می شود که در جهت اطلاع رسانی، تبلیغات، برندسازی، مشارکت و مبادله عمل می کنند. طراحی سایت در اردبیل نیز به وسیله ی متخصصانی حاذق صورت می گیرد که برای ساخت و طراحی یک سایت ایده آل می توانید با ما در ارتباط بوده و مشورت نمایید.

مراحل طراحی سایت در اردبیل

طراحی یک سایت در چهار گام صورت می گیرد:

گام اول: ترسیم وایر فریم

برای طراحی یک سایت ابتدا می بایست با در نظر داشتن نیاز و سلیقه ی کارفرما، یک الگو تهیه نمایید. این الگو در واقع نقشه و نمای کلی از سایت مورد نظر شماست که در آن چگونگی صفحات وب و جایگاه سایر المان ها را متناسب با کارکرد سایت مشخص می کنید. بنابراین به تعیین و ترسیم یک نقشه از شمایل کلی سایت، طراحی وایر فریم گویند.

بر اساس اینکه چقدر بخواهیم وایر فریم ما دقیق و جزئی تر باشد، می توانیم آن را به صورت دیجیتالی و یا دستی انجام و طراحی کنیم و طرح اولیه سایت مورد نظر خود را بدست آوریم.

به گونه ای می توانیم بگوییم که وایر فریم نوعی طرح اولیه از سایت درخواستی می باشد که با استفاده از آن می توان قبل از تشکیل کد های سایت، یک طرح کلی از کار را به ما نشان بدهد و در صورتی که قسمتی از آن مورد پسند نبود، آن قسمت را قبل از تشکیل کد های سایت تغیر داد تا نتیجه مطلوب تری داشته باشیم.

گام دوم: گرافیک سایت

گرافیک سایت نیز یکی از عوامل مهم در کیفیت آن محسوب می شود. بعد از اینکه طراحی وایر فریم و ترسیم کلی نمای سایت انجام شد، حال می بایست طبق آن و با توجه به هدف و موضوع سایت، آن را با رعایت اصول گرافیک، طراحی کنیم.

گام سوم: برنامه نویسی سایت

برنامه نویسی سایت در واقع نوعی پردازش به وسیله ی کدها و اسکریپت ها است که توسط طراح سایت انجام می شود. این کدنویسی ها در قالب و چارچوب معینی نوشته می شوند تا سایت از نمایی منظم و چیدمانی دقیق برخوردار باشد.

گام چهارم: راه اندازی و ارائه سایت

در این مرحله می توانیم با پیکربندی سایت، آن را در عرصه ی جهانی ارائه کنیم. برای پیکربندی نمودن سایت می بایست یک سرور و هاست پایدار را در نظر داشته باشید تا از این طریق بر سرعت و کیفیت عملکرد سایت خود بیفزایید.

انواع طراحی سایت در اردبیل

طراحی سایت به دو صورت ایستاتیک و دینامیک صورت می پذیرد که به شرح هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت. در سایت های ایستاتیک یا ایستا، صفحات وب تنها یک بار طراحی و راه اندازی شده و مطالب در آن ها بارگذاری می شود. این نوع سایت ها با این هدف طراحی می شوند که تا مدت ها بدون تغییر و اصلاح باقی بمانند و برای هر گونه دگرگونی در آن ها نیاز به طراح و کارشناس است.

اما در سایت های دینامیک یا پویا که پیوسته با تغییر و بروزرسانی محتوا همراهند، برنامه نویس به گونه ای این سایت را کدنویسی و طراحی می کند که همواره پویا و قابل تحول باشند تا متناسب با کارکرد و هدف سایت بتوان آن ها را توسعه و گسترش داد.

سئو و تولید محتوا در اردبیل

تولید محتوا چیست؟ برای پاسخ به این سوال بهتراست در وهله ی اول تعریف معینی از محتوا ارائه کنیم. بسیاری از منتقدان و نظریه پردازان علوم ارتباطات معتقدند که “محتوا پادشاه است”. در واقع به تعبیر صحیح  ای. سگورا (A.segura)، استراتژیست بازاریابی دیجیتال، محتوای عالی پادشاه است، نه هر محتوایی. واژه ی محتوا که معادل انگلیسی آن content بوده به معنای متن، مضمون، مفهوم یا درون مایه است.

به عبارتی محتوا به هر مفهومی گفته می شود که از درون یک اثر به دیگران منتقل شود. حال این محتوا می تواند به صورت متن، صوت، ویدئو و غیره ارائه شده که هر کدام از این شیوه ها، دانش و مهارت خاص خود را می طلبند. بنابراین می توان گفت تولید محتوا یعنی فرایند خلق یک اثر با مضامین گوناگون که برای دیگران قابل درک، جذاب و کاربردی باشد.

بدون داشتن محتوا جذاب و ارزشمند، بینندگان از سایت شما خارج شده و آن را ترک می کنند. برای تولید محتوا ارزشمند و مورد پسند مخاطب شما در ابتدا باید بدانید که مخاطبان شما چه چیزی را می خواهند. روند تولید محتوا به صورت یک سیستم می باشد و اگر اجزا سیستم به خوبی عمل کنند، شما در انتها محتوا خوبی خواهید داشت.

شرکت طراحی سایت در اردبیل

گونه های مختلف تولید محتوا برای طراحی وب سایت در اردبیل

از نظر شکل، متحوا انواع متفاوتی دارد که می توان آن ها را به چند دسته تقسیم کرد. یکی از کاربردی ترین روش ها در تولید محتوا، تولید محتوای متنی است در این نوع تولید محتوا، نویسنده باید علاوه برتسلط به اصول نگارشی زبان مورد نظر خود برای نوشتن، دارای سطح مطالعه ی بالا و همچنین علاقمند به تحقیق، پژوهش، خواندن و نوشتن باشد تا بتواند محتوایی متفاوت و شایسته ارائه کند. تولید محتوای متنی شامل نوشتن تمامی مقالات در سایت ها، متون تبلیغات، پست نویسی در شبکه های اجتماعی و غیره است. محتوا تولید شده توسط نویسنده باید برای مخاطب جذاب باشد و بتواند مخاطب را جذب کند تا بازدهی بالایی داشته باشید.

تولید انواع محتوا بعد از طراحی سایت در اردبیل

محتوای صوتی که می تواند شامل موسیقی، پادکست، کتاب های صوتی و غیره باشد نیز، طرفداران بی شماری دارد و هر روز بر تعداد آنان افزوده می شود. تاثیر این گونه تولید محتوا بر اعتلای فرهنگ و تمدن کشورها و همچنین نقش آنان در تجارت و درآمدزایی، قابل انکار نیست. برای تولید محتوای صوتی علاوه بر فضا و تجهیزات مناسب جهت ضبط و صدابرداری، به توانایی و مهارت های متناسب با ماهیت محتوای صوتی نیز نیاز است.

یکی دیگر از روش های محبوب و جذاب تولید محتوا، تولید محتوای ویدئویی است. مانند ساخت ویدئوهای آموزشی، ویدئوهای تبلیغاتی یا موشن گرافیک که در این روش پیام و مفاهیم دلخواه به صورت بصری به مخاطب ارائه می شود. محتواهای ویدئویی برای کاربران بسیار جذاب و خوشایند بوده زیرا دریافت مطالب برای آنان از این طریق بسیار راحت تر و سریع تر انجام می پذیرد.

در نهایت می بایست به این نکته اشاره کرد که یک تولید محتوای عالی باید علاوه بر وضوح و شفافیت بیان مطلب، به سوالات مخاطبین خود پاسخ دهد، نو و خلاقانه باشد و مهم تر از همه ، مفید و کارآمد بوده تا نیاز مخاطبان را برطرف سازد. تولید محتوا برای ساخت و طراحی سایت در اردبیل نیز به همین شیوه و به صورت خلاقانه انجام می شود که برای تهیه آن می توانید با مجموعه ما در ارتباط بوده و تماس حاصل فرمایید.

تولید محتوا از دیرباز تا کنون

با اینکه تولید محتوا، امری است که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته و از اصول و اهمیت آن بسیار سخن به میان آمده اما قدمت آن به هزاران سال پیش بر می گردد. بله، از اولین نقاشی ها بر روی دیواره ی غارها یا پوست نوشته ها توسط انسان های نخستین که برای برقراری ارتباط و انتقال یک پیام صورت می گرفته تا به امروز که رسانه های ارتباط جمعی به پیشرفته ترین شکل در اختیار ماست، همواره انسان به تولید محتوا پرداخته و روز به روز به کیفیت و سرعت آن افزوده شده است.

اما آنچه که امروزه تولید محتوا را بیش از پیش برجسته و مهم ساخته، بازاریابی از طریق این مهارت، جلب توجه و یا جذب مخاطب و مشتری است. در واقع با گسترش روزافزون دنیای تکنولوژی و دیجیتال، مطالب بی شمار و گوناگونی در اختیار انسان ها قرار می گیرد که به همین نسبت محدوده ی توجه و تمرکز آنان را کوچک تر می کند.

با این وجود تنها تولید یک محتوای خاص، متفاوت و هدفمند است که در این جهان پرهیاهوی دیجیتالی می تواند افراد بیشتری را به خود جذب کند. و این امر، یعنی جذب مخاطب یکی از اصلی ترین اهداف افراد از تولید و انتشار یک محتوا است تا از طریق آن یک کالا یا خدمات را به فروش برسانند.

برای مثال از کسب و کارهای کوچک گرفته تا بزرگترین کمپانی های جهانی سعی دارند از طریق تولید محتوای کاربردی و انتشار آن در انواع شبکه ها و سایت های اینترنتی، به بهترین شکل کالاها ی خود را معرفی نموده تا توجه افراد بیشتری را برای  فروش محصولات خود جلب نمایند. بنابراین تولید محتوا در سطح کلان، امری است کاملا استراتژیک که در راستای هدف خود، می بایست ایده ها و نوآوری های هوشمندانه ای را دربر داشته باشد.

برای دریافت مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت در اردبیل، سئو و تولید محتوا تماس بگیرید.

انتخاب ایده و موضوع برای طراحی سایت در اردبیل

یک محتوای عالی همیشه هدفمند است و نتیجه ای را در نظر دارد. بنابراین انتخاب ایده و موضوع محتوا باید در راستای هدف خلق و تولید محتوا باشد. برای مثال اگر شما بخواهید در سایت خود خدماتی را معرفی، ارائه و از این طریق کسب درآمد کنید، محتوای شما باید با هدف تاثیرگذاری و جلب توجه ی مخاطب تولید شود، تا بیشترین میزان بازدیدکننده را در سایت خود داشته باشید.
برای تحقق این امر، ابتدا باید بدانید که کاربران به چه مضامینی علاقمند بوده و چه موضوعاتی بیشترین و بهترین بازخورد را دریافت می کنند، یا به عبارتی مخاطبان با چه محتوایی ارتباط و تعامل بهتری برقرار خواهند کرد. این داده ها شما را در انتخاب یک موضوع و ایده ی جذاب و کاربردی یاری می کنند. بنابراین انتخاب موضوع، امری بسیار اساسی در نگارش است و حکم شاه کلید را در تولید محتوای شما دارد که در این راستا می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و مشورت نمایید.

عدم کپی برداری و خلاقانه بودن محتوا برای طراحی سایت در اردبیل

جان مولر معتقد است، در گوگل تنها محتوایی ایندکس می شود که مفید، کاربردی، منحصر به فرد، قانع کننده و یا باکیفیت بالاتری نوشته شده باشد. در واقع خلاقانه بودن یک محتوا به این معناست که محتوای شما باید نشات گرفته از پژوهش ها، تحلیل ها و اندیشه ی خودتان نوشته و ارائه گردد.
روشن است که با کپی برداری و یا بازنشر اطلاعات از سایت های دیگر، پا را فراتر از رقبای خود نخواهید گذاشت. سپس به مرور زمان، سایت شما از نتایج جست و جو حذف شده و به فراموشی سپرده خواهد شد. بنابراین مهم است که برای تولید یک محتوا، متناسب با موضوع آن به کتب، مقالات و منابع علمی رجوع کرده و تنها به سایت ها اکتفا نکنید، تا اثری منحصر به فرد را خلق نمایید.

اصول سئو سایت در اردبیل

معنای لغوی “SEO” که مخفف “Search Engine Optimization” است به معنای بهینه سازی موتور جست و جو است. سئو یعنی تولید صفحات وب به طریقی که برای موتورهای جست و جو جذاب، کاربردی و قابل درک باشد. سئو مجموعه ای از اعمالی است که برای کدنویسی سایت ها، طراحی سایت ها، تولید محتوا و … انجام می دهیم تا در جست و جوی گوگل در جایگاه بالاتری قرار بگیریم. در یک کلام دانش سئو سبب می شود که بازدیدکنندگان بیشتری از سایت شما دیدن کنند و این امر مستلزم رعایت اصول و قوانین خاصی است.

سئو شامل سئو خارجی و سئو داخلی می شود. سئو خارجی به همه اعمالی می گوییم که در بیرون از وب سایت ها انجام می دهیم و این اعمال تکنیک هایی برای بهینه سازی سایت ها هستند. از جمله این اعمال می توان به تولید محتوا ( بر اساس اصل های سئو ) اشاره کرد. تولید کردن محتوا بر این اساس، از جمله بهترین روش ها برای بالا بردن رتبه سایت شما می باشد. سئو داخلی را می توان به صورت خلاصه به شکل روبرو تعریف کرد: کار کردن روی تمامی ابزار ها و اصل ها در سایت خود که یعنی جاهایی که تحت کنترل و اختیار ما هستند.

بر اساس قوانین سئو در خصوص تولید محتوای متنی، محتوای شما ضمن اینکه باید شیوا و جذاب باشد، می بایست در آن از کلیدواژه های اصلی که مرتبط با موضوع است نیز استفاده شود. بسیار مهم است که کلیدواژه های مناسب را چندین بار خصوصا در پاراگراف اول تکرار نمایید البته به شکلی زیرکانه و صحیح.

تکرار کلیدواژه های اصلی در محتوا، نباید به گونه ای باشد که از نظر مخاطب خسته کننده و یا حتی ناشیانه به نظر آید. به همین دلیل باید جایگاه درست به کارگیری کلیدواژه را در متن خود تشخیص داده و به ارتباط مفهومی آن ها توجه داشته باشید.

طراحان و آموزش طراحی سایت در اردبیل

آموزشگاه های طراحی سایت در اردبیل متعدد و بی شمارند که در این موسسات می توان زیر نظر طراحان به نام و مجرب به فراگیری اصول و قوانین طراحی سایت پرداخت. آموزش طراحی سایت نیاز به دانش و تخصص در این زمینه داشته که می بایست به این مهم توجه نمایید. بنابراین برای آگاهی و شناخت اساتید برتر در این زمینه با ما در ارتباط بوده تا با مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما به بهترین نحو اصول طراحی سایت را فرابگیرید.

معایب طراحی سایت ارزان در اردبیل

با اینکه طراحی سایت ارزان به دلیل قیمت پایین و مقرون به صرفه متقاضیانی دارد، اما باید آگاه باشید سایت هایی که با قیمت پایین ساخته و طراحی می شوند از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و پس از مدتی دچار عیب و نقص می گردند. بنابراین بیش از در نظر داشتن قیمت و هزینه، به سطح کیفی، دوام و کارکرد سایت مورد نظر توجه کنید. حال در این بخش قصد داریم به چند مورد از معایب طراحی سایت ارزان بپردازیم.

۱. استفاده از قالب های آماده برای طراحی سایت ارزان در اردبیل

در طراحی های ارزان سایت، به دلیل اینکه زمان و دقت عمل کمتری برای ساخت انجام می گیرد، بنابراین طراحان برای شما از قالب های اختصاصی استفاده نکرده و الگوی جدیدی را طراحی نمی کنند بلکه برای آسان نمودن طراحی، از قالب های آماده استفاده می کنند.

۲. عدم رعایت اصول سئو در طراحی سایت ارزان

به دلیل ارزان بودن کار، محتوا و مطالب سایت شما از کیفیت و جذابیت لازم برخوردار نخواهد بود. همچنین اصول سئو و بهینه سازی سایت رعایت نمی شود. در نتیجه سایت شما کارایی مورد نیاز را نخواهد داشت.

۳. قالب گرافیکی ثابت

در سایت هایی که با قیمت ارزان طراحی می شوند امکان تغییر قالب گرافیکی وجود ندارد و اگر پس از مدتی قصد داشته باشید که تحولاتی در گرافیک سایت خود ایجاد کنید، قادر به این کار نخواهید بود.

۴. برنامه نویسی غیر حرفه ای

ارزان بودن طراحی سایت سبب می شود که کدنویسی و برنامه نویسی سایت شما غیر حرفه ای و ناکارآمد انجام شود. ممکن است شرکت ها طراحی سایت شما را به دست افرادی بسپارند که دانش و تجربه ی کافی در این زمینه را نداشته و این امر سبب تضعیف طراحی سایت می گردد.

کلام آخر شرکت طراحی سایت در اردیل

سایت ها یکی از پرکاربردترین ابزار برای بشر محسوب می شوند که انسان مدرن نیازهای متعددی را به وسیله ی آن ها رفع می سازد. طراحی سایت امری تخصصی است که نیاز به دانش و مطالعه در این زمینه دارد. ساخت و راه اندازی یک سایت پر سرعت و ایده آل از ویژگی های یک طراح خوب است که با رعایت اصول سئو و تولید محتوای خلاقانه باعث عملکرد بهتر سایت می شود.

آموزشگاه های بسیاری در زمینه طراحی سایت در اردبیل موجودند که برای فراگیری اصول طراحی سایت به صورت حرفه ای، می توانید با ما در ارتباط باشید تا با راهنمایی مشاوران ما زیر نظر بهترین اساتید این حوزه آموزش دیده و در طراحی سایت خبره شوید.

سوالات متداول در رابطه با طراحی سایت و وب سایت در اردبیل

اصول سئو در اردبیل به چه صورت است؟

سئو یعنی تولید صفحات وب به طریقی که برای موتورهای جست و جو جذاب، کاربردی و قابل درک باشد.

برای طراحی سایت چه مراحلی باید طی شود؟

طراحی سایت در ۴ گام طراحی وایر فریم، طراحی گرافیک، برنامه نویسی و راه اندازی سایت انجام می شود.

طراحی سایت در اردبیل به چه صورت انجام می شود؟

طراحی سایت در اردبیل توسط کارشناسان این حوزه به بهترین نحو و با رعایت کامل اصول سئو صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *